Laikmetīgā deja
 

                                                                                                                           


Kristīne Brīniņa ar izrādi "Drupas"

Darba impulss ir radies globālās pandēmijas laikā – esot izolācijā, aizvien vairāk ir nodarbinājusi jēdziena “mājas” nozīme.

Kopā ar ģimeni dzīvoju meža vidū Cīravā. Laiks, kurā daudzi procesi ir apstājušies, ir pavadīts rūpējoties par mājām, iekopjot dārzu un esot ar ģimeni.Šķietami viss ir labi, tikai šai idillē sāk pietrūkt telpas sev. Mājas sienās ienāk spriedze – sāk pietrūkt finanses, pietrūkt privātās telpas, kur nodoties personīgajām interesēm. Spēju iztēloties neskaitāmas reizes kā sakrāmēju somu un dodos prom – vienalga, kur, tikai būt citur, bet to neizdaru, jo baidos pazaudēt to, ko saucu par “mājām”.

Kristīne Bīriņa- vairāk kā 5 gadus regulāri strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja Latvijā un ārpus tās robežām (Kiprā, Norvēģijā, Islandē, ASV un Korejā). Horeogrāfe ir radījusi vairākas solo izrādes, sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, kā arī savā radošā darbā iesaistījusi noteiktas sociālās grupas. Kristīnes darbi ir vairākkārtīgi novērtēti ikgadējā Teātra Gada balvā “Spēlmaņu nakts”, kā arī saņēmusi ārvalstu kritiķu atzinības.  Horeogrāfi ļoti iedvesmo cilvēki un viņas radošā darba trajektorija izzina dažādus veidus, kā pārnest ikdienas pieredzi uz skatuvi. Savos darbos Kristīne tiecas izdzēst robežas starp ikdienas dzīvi un skatuves mākslu. Viņa vēlas izcelt mākslu ārpus elitārās nozīmes un radīt tiešāku un skatītājam pieejamāku dejas izpausmes veidu, lai veidotu dziļākas zināšanas un empātiju pret sevi un pasauli.


 .