Mūzika
 

Klavieru kvartets QUADRA

Kvarteta sastāvu veido pianists Rihards Plešanovs, vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns un čellists Kārlis Klotiņš.

Kvartets savu pirmo koncertu spēlējis 2011.gada rudenī, kopš tā laika pirmatskaņoti vairāk kā 10 kvarteti, kas rakstīti mūsu sastāvam. Blakus laikmetīgajai mūzikai, kvarteta repertuārā arī Mocarta, Bēthovena, Šūmaņa, Forē, Mālera u.c klasiķu darbi. Kvartets pieteicis sevi arī latviešu tango žanrā, kur aranžijas kvartetam veidojis Imants Zemzaris. Nomionēti Kilograms kultūras 2017 par programmu Utkins, Vasks, Dzenītis un Lielajai mūzikas balvai 2019 kā gada koncerts. Vairākkārt uzstājušies festivālos Arēna, Sansusi, Latviešu Mūzikas svētkos Madonā u.c.


Programmā kvarteti, kas rakstīti mūsu sastāvam- Armanda Aleksandravičus, Alises Rancānes un Rūdolfa Macata skaņdarbi. Ļoti spilgti darbi, kur parādās katra komponista atšķirāgā personība un personīgā pieredze. Armands Aleksandravičus ietekmējies no Viljama Šekspīra dzejas, Alise Rancāne ir tik pārbagāta ar idejām, ka pianistam vajadzīga trešā roka, savukārt Rūdolfa Macata skaņdarbā džeza noskaņas mijās ar rituālisku, minimālistisku mūziku.


 .